Положенням ст. 21 СК України визначено поняття шлюбу як сімейного союзу жінки та чоловіка, зареєстрованого в органі державної реєстрації актів цивільного стану.
Разом з тим бувають різні ситуації між подружжям, у зв'язку з чим виникає необхідність розірвати шлюб через суд.
Якщо у сім'ї є неповнолітні діти, або чоловік чи жінка не бажає розлучення, то в таких випадках, за позовною заявою про розірвання шлюбу одного із подружжя, шлюб розривається через суд, згідно зі ст. 110 СК України.
Розірвання шлюбу через суд відбувається і в тому випадку, якщо чоловік або жінка перебуває на тимчасово окупованій території, за відсутності будь-яких контактів, оскільки неможливо отримати згоду на добровільне розірвання шлюбу.
Включає всі ймовірні дії, які потрібно вчинити під час досудової підготовки та розгляду справи про розлучення в суді.
Більше подробиць можна дізнатися у статті сімейного адвоката "Які документи потрібні для розірвання шлюбу через суд?"
Якщо у сім'ї є спільні неповнолітні діти, то шлюб розривається лише через суд. До суду подається позовна заява або спільна заява подружжя про розірвання шлюбу.
Позовну заяву про розірвання шлюбу можливо замовити у сімейного адвоката на цьому сайті.
Якщо у сім'ї не має спільних неповнолітніх дітей, але супруг чи супруга відмовляється розлучитися, то в такому випадку єдиний вихід, це звернутися до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу.
Позовну заяву про розірвання шлюбу можливо замовити у сімейного адвоката на цьому сайті.
Так, можливо. Ви можете замовити у сімейного адвоката ведення справи про розлучення "під ключ". Всі дії по складанню позовної заяви про розірвання шлюбу, сплати судового збору, внесення до суду, контролювання розгляду справи в суді буде здійснювати Ваш сімейний адвокат.
Подати на розлучення онлайн можливо через систему Електронний суд.
Текст позовної заяви про розірвання шлюбу вводиться у відповідному розділі Електронного суду, до неї додаються отскановані документи, підписуються ЕЦП та онлайн надсилаються до вибраного суду.
Відповідно до ст. 27 Цивільного процесуального кодексу України, позови до фізичної особи пред’являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 28 Цивільного процесуального кодексу України позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.
Відповідно до ст.ст. 274, 275 Цивільного процесуального кодексу України, позови про розірвання шлюбу можуть розглядатися у порядку спрощеного позовного провадження. Суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Безкоштовно, якщо не потрібно вивчати документи для розлучення чи судову практику.
від 500 грн.
2000 грн.
від 1000 грн.
5000 грн.
3000 грн.
15 000 грн.