Сімейним кодексом України встановлено, що право на отримання аліментів на дитину має особа, яка безпосередньо проживає з дитиною.
Аліменти на дітей виплачуються до 18 років, а в разі, якщо дитина продовжує навчання і потребує матеріальної допомоги, то до 23 років.
За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі, виходячи із інтересів дитини.
У випадку, коли домовитися про виплату аліментів на дитину не вдається, єдиний вихід - це подати до суду заяву про стягнення аліментів.
Включає всі ймовірні дії, які потрібно вчинити під час досудової підготовки та судового розгляду справи.
Документи на аліменти на дитину:
Більше подробиць можна дізнатися у статті сімейного адвоката "Які документи потрібні щоб подати на аліменти?"
Так, подати на аліменти без розлучення, можливо.
Законодавчої заборони на це не має, складається звичайна заява про стягнення аліментів.
Так, подати на аліменти, якщо не розписані, можливо.
Єдина вимога - батько дитини повинен бути "вписаний" в свідоцтво про її народження.
Подати на аліменти онлайн можливо через систему Електронний суд.
Текст складеної заяви про стягнення аліментів вводиться у відповідному розділі Електронного суду, до неї додаються отскановані документи, підписуються ЕЦП та онлайн надсилаються до вибраного суду.
Такої можливості не передбачено.
Відповідно до ч. 5 ст. 183 Сімейного кодексу України, той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
Відповідно до ст. 27, 28 Цивільного процесуального кодексу України, позови про стягнення аліментів можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача або відповідача.
Відповідно до ст.ст. 274, 275 Цивільного процесуального кодексу України, позови про стягнення аліментів можуть розглядатися у порядку спрощеного позовного провадження. Суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ст. 167 ЦПК України, суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п’яти днів з дня її надходження, а якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, - протягом п’яти днів з дня отримання судом у порядку, передбаченому частинами п’ятою, шостою статті 165 цього Кодексу, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника.
Безкоштовно, якщо не потрібно вивчати документи по аліментам чи судову практику.
від 500 грн.
2000 грн.
від 1000 грн.
5000 грн.
5000 грн.
3000 грн.
10 000 грн.